Medycyna estetyczna - Revive Klinika Medycyny Estetycznej

Zabiegi laserowe FAKTY i MITY

Za pomocą lasera można zwalczyć uporczywe przebarwienia, pozbyć się blizn, wybielić zęby. To jednak zaledwie garstka tego, co potrafią lasery. Laseroterapia to najnowocześniejsza technologia wykorzystywana w medycynie estetycznej. Pozwala na przeprowadzanie minimalnie inwazyjnych zabiegów upiększających oraz leczniczych.

Platforma z której korzystamy w naszej klinice, to jeden system, dwa lasery, które dają nieograniczone możliwości. Zacznijmy jednak od rozwiania wszelkich wątpliwości dotyczących zabiegów laserowych.

Mitem jest, że zabiegów laserowych nie można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Terapie laserowe można łączyć ze sobą oraz wspomagać je innymi zabiegami medycyny estetycznej jak np. osoczem bogato płytkowym, kwasem hialuronowym, czy botoxem. Najważniejszy jest jednak plan terapii przygotowany przez lekarza medycyny estetycznej.

 

Dla uzyskania optymalnych efektów, należy wykonać serię zabiegów. Fakt!

Aby osiągnąć optymalne efekty zabiegi laserowe wykonywane są zwykle w seriach. Liczbę zabiegów oraz odstępy pomiędzy nimi ustala lekarz.

 

Faktem jest, że skóra po zabiegach laserowych wymaga specjalnej pielęgnacji.

Skóra po zabiegach laserowych jest podrażniona, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Obszar poddany zabiegowi należy smarować kilka razy dziennie preparatami łagodzącymi i natłuszczającymi. Pielęgnacja skóry w dzień powinna natomiast obejmować stosowanie kremów z filtrem UV, co najmniej SPF 50+. W pierwszych dniach po zabiegu powinno się unikać mydła, toników na bazie alkoholu, dezodorantów itp., które mogą jeszcze bardziej wysuszyć i podrażnić skórę. Nie wskazane są także gorące kąpiele oraz korzystanie z sauny i solarium. Należy pamiętać, aby zastosować się do zaleceń lekarza.

 

Zabiegi laserowe na twarz, najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, to fakt.

Laser i słońce to złe połączenie! Dlatego zabiegi z użyciem lasera najlepiej wykonywać jesienią i zimą, kiedy słońce nie świeci tak intensywnie jak latem. Zabiegi laserowe polegają na celowym uszkodzeniu komórek skóry, czyli zaburzeniu jej naturalnej równowagi po to, by uruchomić intensywne procesy naprawcze. Podrażniona skóra po zabiegu jest natomiast bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które stymulują szereg niekorzystnych mechanizmów m.in. powstawanie przebarwień.

 

Nie oznacza to jednak, że w miesiącach letnich musimy zupełnie rezygnować z zabiegów laserowych. Jeśli zabiegi dotyczą części ciała, których nie eksponujemy na słońce możemy się im poddać bez względu na porę roku.

 

To fakt, że skóra po zabiegu laserowym łuszczy się, jest podrażniona i opuchnięta.

Jest to prawidłowa reakcja skóry, świadcząca o dobrze wykonanym zabiegu. Nasilenie dolegliwości i okres rekonwalescencji zależy od rodzaju zastosowanego lasera i techniki zabiegowej. Jest grupa zabiegów, po których pacjent może od razu wrócić do codziennych obowiązków.

 

Mitem jest, że zabiegi laserowe są niebezpieczne.

Lasery bez względu na rodzaj i siłę działania są bezpieczne. Urządzenia stosowane obecnie w medycynie estetycznej muszą pomyślnie przejść wiele rygorystycznych testów, o czym świadczą atesty i certyfikaty. Jednak nawet najbardziej zaawansowane urządzenie w rękach nieodpowiedniej osoby może przynieść więcej szkód niż pożytku. Zabiegi laserowe powinny być zatem wykonane w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej, przez doświadczonych specjalistów.

Przy wybierze zabiegów laserowych, najważniejsze to oddać się w dobre ręce doświadczonego specjalisty oraz przestrzegać jego zaleceń przed- i po zabiegowych. Wówczas pozostaje tylko cieszyć się dobrodziejstwami laserów, bez obaw o bezpieczeństwo i efekty zabiegów.