Medycyna estetyczna - Revive Klinika Medycyny Estetycznej

Mezoterapia igłowa, czyli najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej.

Jest zabiegiem kosmetyczny, który cieszy się dość dużą popularnością na całym świecie. Czy wiesz, że pierwszy raz został przeprowadzony ponad 60 lat temu?

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej? Zabieg polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i mikroelementy za pomocą strzykawki i igły.

Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry i jej szybkiego gojenia, co sprawia, że stara skóra zastępowana jest nową. Preparaty stosowane w mezoterapii igłowej są dobierane indywidualnie pod kątem konkretnego problemu. Często mezoterapia igłowa jest stosowana w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, przebarwień czy rozstępów oraz w leczeniu łysienia. Przynosi również świetne rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.

Ampułki i koktajle do mezoterapii to produkty o wysokim stężeniu składników aktywnych. Te specjalistyczne preparaty zawierają unikalnie opracowane formuły, które w znaczący sposób redukują problemy skórne. Do iniekcyjnej rewitalizacji skóry stosuje się przede wszystkim ampułki liftingujące, zwiększające produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabieg mezoterapii przywraca skórze elastyczność i stymuluje wzrost fibroblastów. Stosuje się je głównie na twarz, szyję i dekolt. W składzie znajduje się m.in. kwas hialuronowy, kwas liponowy, aminokwasy, ryboflawina, arginina, a nawet leucyna czy walina.

Efekt mezoterapii igłowej:

Przynosi efekt liftingu, poprawia jędrność i elastyczność skóry oraz modeluje kontury twarzy. Jest skuteczna w redukcji zmarszczek mimicznych. Redukuje cellulit i ogranicza wydzielanie sebum. Warto zaznaczyć, że mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry, jej nawilżenia oraz uzupełnienia niedoborów witamin i minerałów. Zabieg jest najlepszą drogą do wsparcia mikrokrążenia i pobudzenia komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych. Efektem tego jest poprawa napięcia skóry oraz jej odmłodzenie. Najlepsze efekty zabiegu są widoczne po serii 3-6 zabiegów, które powinny odbywać się regularnie co 1-4 tygodni.

 

Mezoterapia ma służyć poprawie kondycji skóry. Nie ma więc granicy wieku, która determinowałaby jej zastosowanie. Zabieg świetnie sprawdza się w przypadku redukcji cellulitu, ale również stosuje się go w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Najpopularniejsze są jednak zabiegi na twarz mające na celu redukcję zmarszczek, nawodnienie, ujędrnienie, zagęszczenie i napięcie skóry. Mezoterapię można wykonać w przypadku zmęczonej, postarzałej i odwodnionej cery oraz cieni pod oczami.