Medycyna estetyczna - Revive Klinika Medycyny Estetycznej

Warto wiedzieć

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania przez naszych pacjentów.

Klinika medycyny estetycznej w Warszawie

Naszą misją jest opóźnianie procesów starzenia, w delikatny i nieinwazyjny sposób z poszanowaniem dla naturalnego piękna. Stale inwestujemy w najnowsze technologie i rozwijamy ofertę naszych zabiegów. Wrażliwość i zrozumienie potrzeb pacjentów to fundament, na którym budujemy nasze wartości.

Co to są zabiegi lunchowe?

Zabieg lunchowy to forma zabiegów medycyny estetycznej lub kosmetycznych. Jego wykonanie jest niezwykle szybkie, a tuż po przeprowadzeniu procedury pacjent może natychmiast wrócić do codziennych czynności. Warto też odróżnić zabieg lunchowy od bankietowego – w pierwszym przypadku chodzi o szybkość wykonania, w drugim – o szybkość pojawiania się efektów.

Jak przygotować się do mezoterapii Nucleofill?

Zabieg należy do grupy lunchowych i nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedzony jest konsultacją wstępną, podczas której lekarz poznaje potrzeby i oczekiwania Pacjenta, a także wyklucza ewentualne przeciwwskazania.

Na czym polega i jak działa mezoterapia Nucleofill?

Nucleofill z użyciem preparatu opracowanego na bazie naturalnych polinukleotydów to zabieg, który działa aż na 3 poziomach:

  • liftingu – polinukleotydy stymulują fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu typu I i elastyny, czego efektem jest zagęszczenie skóry i jej uniesienie, czyli wspomniany efekt liftingu;
  • antyoksydacji – polimeryczne makrocząsteczki, które znajdują się w preparacie Nucleofill, zachowują się jak ,,wymiatacze” wolnych rodników;
  • nawilżenia – wiązanie przez polinukleotydy wody zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności.

Jak działa endolifting Fotona?

Zabieg o nazwie EndoLifting® 4D to aż cztery procedury zabiegowe połączone w jedną terapię, która odmładza tkanki na wszystkich poziomach – od najgłębszych włókien podporowych skóry po powierzchniowe warstwy naskórka.

Jakie są przeciwskazania do zabiegów laserowych?

Do głównych przeciwwskazań należą:

  • Stosowanie leków fotouczulających, np. Tretinoina, Izotretoina (Accutane)
  • Świeża opalenizna, tj. mniej niż 4 tygodnie od czasu ostatniego opalania,
  • Aktywny stan zapalny skóry
  • Opryszka w miejscu wykonywania zabiegu
  • Stosowanie preparatów złuszczających, np. Cosmelan, Dermamelan w ciągu ostatnich 4 tygodni,
  • Ciąża,

Czy zabiegi laserowe są bolesne?

Laseroterapia nie musi boleć! Jedynymi zabiegami, które wymagają znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym są procedury resurfacingu frakcyjnego ablacyjnego oraz usuwania zaawansowanych zmian barwnikowych (przebarwień).

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

W świetle polskiego prawa zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jak i wszelkie zabiegi lekarskie, mogą wykonywać lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu na terenie naszego kraju. Medycyna estetyczna wyrosła na gruncie dermatologii, dlatego lekarze tej specjalizacji posiadają największe doświadczenie ze względu na program pięcioletnich studiów oraz zdobyte umiejętności w czasie ich trwania. Medycyna estetyczna jako oddzielna specjalizacja medyczna prawnie jeszcze nie istnieje. Tytuł lekarza medycyny estetycznej jest używany potocznie i jedynie określa zakres prowadzonej praktyki lekarskiej.

Jak powinnam/powinienem przygotować się do zabiegów?

Pacjent przychodzący na zabieg nie może być przeziębiony, mieć infekcji gorączkowej, opryszczki, bądź wysypki w miejscu poddanym wkłuciom. Nie powinno się także przyjmować leków obniżających krzepliwość krwi, niesterydowych leków przeciwzapalnych w tym polopiryny / aspiryny i jej podobnych preparatów. Ważne jest, aby w czasie konsultacji przed zabiegiem przedyskutować z lekarzem oczekiwania, koszty procedury oraz ewentualne obawy. Lekarz może zapytać o wcześniejsze terapie oraz aktualnie przyjmowane leki.

Czy preparaty stosowane w Klinice REVIVE MEDYCYNA ESTETYCZNA są bezpieczne?

Produkty stosowane przez Klinikę REVIVE są bezpieczne i są dobrze tolerowane. Niektóre takie jak Emervel i Restylane posiadają badania kliniczne, podczas których nie stwierdzono reakcji alergicznych na preparaty, dlatego przed ich zastosowaniem nie wymagane są testy skórne. Jak przy każdej iniekcji istnieje jednak niewielkie ryzyko zakażenia. Zapytaj lekarza o więcej informacji.